Bayanlar bu hastalıklardan kurtuluyor

Ruhsal, beslenme eğitimi ve antrenman danışmanlığının yanı sıra fizyoterapi hizmetinden faydalanabilen bayanlar, çağımızda gitgide artan eklemlerde kireçleme, duruş bozukluğu, skolyoz, kamburluk üzere rahatsızlıklarının tabip tarafından tespit edilmesinin akabinde Bayan Sıhhati Müracaat Merkezinde rahatsızlıklarından kurtuluyor.

  • 12 Şubat 2024
  • 20 kez görüntülendi.
Bayanlar bu hastalıklardan kurtuluyor

MERSİN (İGFA) – Bayanların hayatın her alanında olması için birbirinden kıymetli projelere imza atmaya devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Bayan Sıhhati Müracaat Merkezi ile 18-65 yaş ortası bütün bayanların sağlıklı kalabilmesi için de hizmetlerine sürat kesmeden devam ediyor.

Uzmanlar eşliğinde ruhsal, beslenme eğitimi ve antrenman danışmanlığının yanı sıra fizyoterapi hizmetinden faydalanabilen bayanlar, çağımızda gitgide artan eklemlerde kireçleme, duruş bozukluğu, skolyoz, kamburluk üzere rahatsızlıklarının hekim tarafından tespit edilmesinin akabinde bu merkezde rahatsızlıklarından kurtuluyor. Bayan Sıhhati İstişare Merkezi’nde verilen hizmetlerden fiyatsız bir biçimde faydalanan bayanlar, programlar sayesinde hem ruhsal hem de bedensel ilerleme kaydediyor.

Çağın hastalığı haline gelen kas sistemi ağrıları uzman eşliğinde yapılan sporla aşılıyor

Kas iskelet sistemi rahatsızlığı tabip tarafından tespit edilen bayanlara hizmet verdiklerini belirten Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Bayan Sıhhati Müracaat Merkezi’nde misyonlu fizyoterapist Ayşe Deniz, “Biliyorsunuz son periyotta eklemlerde kireçleme, duruş bozukluğu, skolyoz, kamburluk üzere rahatsızlıklar çok fazla. Bunlara yönelik takviye hizmeti vermekteyiz” kelamlarına yer verdi.

Randevu oluşturan danışanlara hizmet verdiklerini belirten Deniz, “Öncelikle bir fizikî kıymetlendirme varsa ona yönelik bir antrenman programı belirliyoruz. Haftada iki gün nizamlı bir biçimde 2 ay boyunca hizmet veriyoruz. Birebir vakitte birimizde psikoloğumuz ve diyetisyenimiz var. Takım çalışması formunda ilerliyoruz” diyerek 18-65 yaş ortası bütün bayanlara fiyatsız hizmet verdiklerini söyledi. 185’i arayarak randevu alınabileceğini söyleyen Deniz, bütün bayanların talep etmesi davetinde bulundu.

Ağrı çeken danışanlar sonuçlardan memnun

Arkadaşının tavsiyesi üzerine merkeze geldiğini belirten emekli öğretmen Fatma Erdoğan, “Benim eklemlerimde sorun var. Fizik tedaviye uzun müddet gittim, ağır tedaviler gördüm. Geçen yıl Ayşe hanımla karşılaştım, başladım çok mutluyum. Bacaklarım rahatladı” dedi. 4 haftadır danışmanlık aldığını belirten Erdoğan, “Her bayan gelsin, sıhhati için. Burada fizyoterapiste uğrasınlar, psikoloğa uğrasınlar, diyetisyene uğrasınlar. Sahiden olağanüstü bir yer. Kapıdan girerken güler yüzle karşılanmak çok değerli bir şey. Hijyenik bir ortamda çalışıyorsun” dedi. Erdoğan ayrıyeten çocuğu olan bayanların da bu merkezde unutulmadığının altını çizdi.

Eklem ağrıları nedeniyle merkeze başvuran emekli Memur Elif Çakır, “Kolumda ve bacağımda ağrılarım vardı. Bugün son seansım ve ağrıların hiçbiri kalmadı. Memnun geldim, keyifli gidiyorum” diye konuştu. Arkadaşının tavsiyesiyle geldiğini söyleyen Çakır, “Güler yüzleriyle karşılaştım. Bugün son seansım ve yararını çok gördüm. Herkese tavsiye ediyorum. Buna emsal bayan merkezlerinin sık açılmasını istiyorum. En azından şubeler çoğalırsa tahminen tekrar geldiğimizde daha çok sıra gelecek diye düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Duruş bozukluğu şikayetiyle merkeze müracaat yapan İngilizce Öğretmeni His Özçoban, seanslarını tamamladıklarını söyledi. Çok hoş bir süreç geçirdiğini söyleyen Özçoban, “Güler yüzlü hocalarımızın eşliğinde birebir yapılan hareketlerle çok güzel hissederek buradan çıktığımı söyleyebilirim” dedi. Arkadaş tavsiyesiyle geldiğini kaydeden Özçoban, “Kadınlar için yapılmış çok hoş bir hizmet. Umarım öteki yerlerde de açılır. Zira burada hareketi yanlış yapma bahtınız yok, hocalarım zati daima yapılan hareketleri tek tek izleyerek yaptırdıkları için yanlış yapmama duygusu çok düzgün hissettirdi bana. Ağrılarda azalma oldu, bundan sonra da umarım meskende devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ