CHP İstanbul’da ilçe adaylarını tanıttı

CHP, İstanbul’un 39 ilçesinde seçime girecek belediye lider adaylarını kamuoyuna tanıttı. Aday tanıtım merasiminde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri ve lider adayı Ekrem İmamoğlu, “Paranın o dolambaçlı yoluna son verdik” dedi.

  • 13 Şubat 2024
  • 21 kez görüntülendi.
CHP İstanbul’da ilçe adaylarını tanıttı

İSTANBUL (İGFA) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 lokal seçimlerinde İstanbul’un 39 ilçesinin belediye lider adaylarını kamuoyuna tanıttı. “Büyük İstanbul Buluşması” başlığı altında düzenlenen “İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısı”, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; çok sayıda CHP milletvekili, CHP PM üyesi ve ilçe belediye lider adayları katıldı. Yüksek iştirakli, coşkulu ve demokrasi şöleni formunda gerçekleştirilen buluşmada; “Ekrem Başkan’la tam yol ileri”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Her şey çok hoş olacak” sloganları atıldı. Hürmet Duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde, sırasıyla; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik birer konuşma yaptı.

ÇELİK: “ÇOK HASSAS BİR ADAY BELİRLEME SÜRECİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

“İstanbul’da ve İstanbul’un 39 ilçesinde yeni bir yola çıkıyoruz” kelamlarıyla konuşmasına başlayan Çelik, “Bugün, Yahya Kemal’in, ‘Bir semtini sevmek bile bir ömre bedel’ dediği İstanbul’un üzerinde yapılan kirli hesapları, yine, daima birlikte dağıtmak için yeni bir yola çıkıyoruz. Bugün, İstanbul’un 39 ilçesinde sizlere adaylarımızı tanıtacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde Parti Meclisimiz, adaylarımızı belirledi. Ben, öncelikle Genel Liderimiz Sayın Özgür Özel’e, Merkez Yürütme Şurası üyelerimize ve Parti Meclisimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum” formunda konuştu. İstanbul’da çok hassas bir aday belirleme süreci gerçekleştirdiklerini belirten Çelik, “Uzun vakit sonra birinci kere, 31 Mart’ta İstanbul’un 4 bayan belediye lideri olacak. İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni, 4 bayan belediye lideri temsil edecek. Ve İstanbul’da çok sayıda genç arkadaşımız, 31 Mart’tan sonra belediye lideri olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil edecek. Gençlik kollarında yetişmiş arkadaşlarımız, İstanbul’da partimizin çeşitli kademelerinde misyon yapmış arkadaşlarımız, belediye lideri olarak, partimizi İstanbul’da temsil edecekler. İstanbul’da, benim son yıllarda takip ettiğim kadarıyla, çok değerli bir örgüt temsiliyeti var. 10’un üzerinde, ilçe başkanlığı yapmış yol arkadaşım, İstanbul’da belediye başkanlığı yapacak. Gençlik kolu başkanlığı yapmış arkadaşlarımız belediye başkanlığı yapacak” dedi.

2019’dan bu yana İstanbul’da hayata geçirdikleri icraatçı ve halkçı belediyeciliği daima birlikte daha üst düzeye taşıyacaklarını vurgulayan İmamoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Birlikten doğan kuvvetle, İstanbul ismine çok daha büyük işler başaracağız. Buradan bütün adaylarımızı kutluyorum. Her adaya, muvaffakiyetler ve kolaylıklar diliyorum. Bayrağı devreden tüm kıymetli belediye liderlerimize, kıymetli arkadaşlarımıza ve bilhassa her birisine tek tek teşekkür ediyorum. Birebir vakitte talip olan, bu sürecin içinde olan bütün bedelli aday adaylarımıza da yürekten teşekkür ediyorum. Görevlendirmeleri yerine getiren parti heyetlerimize, ilçe ve vilayet idaremize, MYK ile PM üyelerimize ve saygıdeğer Genel Liderimize yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemize, kentimize ve milletimize iyi uğurlu olsun. Partimizi temsilen çıktığımız bu yolda, her birimiz, Cumhuriyet Halk Partili olmanın onurlu ve ağır sorumluluğunu taşıyoruz. Bizler, yüz yıldır tıpkı mefkureleri, birebir bedelleri paylaşan Cumhuriyet Halk Partilileriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu yolumuz, kelamını kelamımız biliriz. Bizim partimizde her vazife, bir sıra neferi ruhu ve şuuruyla üstlenilir. Büyük Lider, ‘Hiçbir şeye muhtaç değiliz. Yalnız tek bir şeye çok gereksinimimiz vardır: Çalışkan olmak’ demişti. Sevgili dostlar, çalışkan olacağız. Çok çalışacağız. Çok çalışacağız. En çok çalışandan daha çok çalışacağız.”

Seçim vaadi olarak ilan ettikleri “Anne Kart” uygulamasından, 0-4 yaş bebeği olan 650 bin annenin yararlandığı bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Bu kentte kimsenin inancına, kimsenin siyasi fikrine, kimsenin hayat stiline bakmadan, ayrımcılık yapmadan, adil ve özgür bir kent var edeceğiz. Amacımız ve parolamız aşikâr: Tam yol ileri sevgili dostlarım. İstanbul’a hizmet için tam yol ileri. Yolumuz, bahtımız açık olsun. Daima birlikte 16 milyonun iktidarına yürüyoruz.” dedi.

ADAYLAR, AİLELERİYLE BİRLİKTE TANITILDI

Konuşmaların akabinde, Çelik ve İmamoğlu sahnedeki yerlerini aldı. Alfabetik sırayla davet edilen CHP’li ilçe belediye liderleri kamuoyuna tanıtıldı. Eşleri ve çocukları da adayları bu sırada yalnız bırakmadı. Adayların tanıtımının akabinde 39 ilçenin liderleri ile bayan ve gençlik kolları liderleri da platforma davet edildi. Aday tanıtım toplantısı, toplu aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ