Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ve Mısır yolcusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaki davetlere icabetle 12-13 Şubat’ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne, 14 Şubat’ta ise Mısır Arap Cumhuriyeti’ne resmî ziyaretlerde bulunacak.

  • 12 Şubat 2024
  • 18 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ve Mısır yolcusu

ANKARA (İGFA) – İrtibat Başkanlığı’ndan aktarılan habere nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğin Hükûmetlerini Şekillendirmek” teması altında, Dubai’de düzenlenecek Dünya Hükümetler Tepesi’ne 13 Şubat’ta onur konuğu olarak iştirak edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli ülkelerden devlet ve hükûmet yetkilileri ile milletlerarası kuruluş, özel kesim, akademi, sivil toplum, fikir kuruluşu ve medya temsilcileri ile iş insanlarını bir ortaya getiren dorukta, ana konuşmacı olarak hitapta bulunacak.

Zirve vesilesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Lideri Pir Muhammed Bin Zayed Al Nahyan başta olmak üzere iştirakçi ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahire’yi ziyaretinde yapılacak görüşmelerde ise Türkiye ile Mısır ortasındaki ilgilerin geliştirilmesi ve üst seviye ikili iş birliği sistemlerinin canlandırılması bağlamında atılacak adımlar üzerinde durulacak. Görüşmelerde, ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail akınları başta olmak üzere şimdiki global ve bölgesel problemler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ