Hikmet Yalım Halıcı: “Tehdit ve baskı ile iktisat yönetilemez”

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, Türkiye’de milyonlarca çalışanın aldığı ortalama fiyat haline dönüşen taban fiyatın Avrupa’da en düşük 5’inci fiyat olduğuna işaret ederek, “Oda liderlerine tehdit ve baskı ile iktisat yönetilemez” dedi.

  • 03 Şubat 2024
  • 20 kez görüntülendi.
Hikmet Yalım Halıcı: “Tehdit ve baskı ile iktisat yönetilemez”

ISPARTA (İGFA) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, enflasyon karşısında maaşların eridiğine dikkat çekti. Taban fiyat ve emekli maaşlarında yapılan artışların daha vatandaşın cebine girmeden enflasyon karşısında eriğini söz eden Halıcı, “Türkiye’de minimum fiyat milyonlarca çalışanın aldığı ortalama fiyat haline dönüştü. Büyük müjde üzere sunulan 17 bin 2 TL’lik taban fiyat Avrupa’da en düşük 5’inci fiyat oldu. Emekli vatandaşımız açlık hududunun altında yaşamaya zorlanıyor” sözlerini kullandı.

RAF FİYATLARINI NASIL DENETİM ALTINA ALACAKSINIZ?
Ankara’dan Valilik onayı ile10 liralık fiyatı 15 liraya çıkarılan simitte artırım seçim sonrasına bırakılmak üzere geri çekildiğini anımsatan Halıcı, “Ankara Pideciler ve Simitçiler Odası Lideri Savaş Delibaş, Ticaret Bakanlığı’nın talimatı ile artırımı geri aldıklarını açıkladı. Bakanlığa çağrıldıklarını, 31 Mart 2024’te yapılacak mahallî seçimlerden sonra kentte simite artırım yapılacağını söyledi. Ekonomiyi yönetmeye gücü yetmeyen iktidar, oda liderlerine baskı yaparak fiyatları sabitlemeye çalışıyor. Pekala, pazarda, markette raf fiyatlarını nasıl denetim altına alacaksınız? Oda liderlerine tehdit ve baskı ile iktisat yönetilemez. 31 Mart seçimleri, iktidara ders vermek için vatandaşımızın önünde büyük bir fırsat ve bu fırsatı değerlendireceklerine inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ