Kocaeli’de ‘fiyat listesi’ kontrolü

Büyükşehir takımları, 1 Ocak 2024 itibariyle yürürlüğe giren Fiyat Etiketi Direktörlüğü kontrollerini tüm kentte sürdürüyor.

  • 13 Şubat 2024
  • 13 kez görüntülendi.
Kocaeli’de ‘fiyat listesi’ kontrolü

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’de yaşayan vatandaşlara huzurlu ve inançlı bir kent sunmak hedefiyle 7/24 alanda olan Büyükşehir Zabıtası, halkı ve esnafları bilgilendirmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bu bağlamda takımlar, Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde yaptığı değişikliğin yürürlüğe girmesinin akabinde kontrollerini sıklaştırdı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü takımları, yönetmelik değişikliği nedeniyle lokanta, restoran, kafe, pastane üzere yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelerde ‘fiyat listesi’ kontrolü yapıyor.

BİLGİLENDİRME YAPILIYOR

Denetimlerde müşterilerin görebileceği bir yerde ve masalarda menü fiyatlarını bulundurma zorunluluğunun getirildiğini hatırlatan takımlar, yönetmelik kararlarına nazaran hareket edilmesi konusunda işletmelere ikazda bulundu.

Bu kapsamda düzenlemeye husus olan lokanta, restoran, kafe, pastane ve gibisi yiyecek, içecek hizmeti sunan işyerlerinde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara konulması zorunluluğuna uyulup uyulmadığını denetleyen gruplar, uygulamanın detayları noktasında ise işyerlerine gerekli bilgilendirmeleri yapıyor.

VATANDAŞTAN ZABITAYA TEŞEKKÜR

Vatandaşlar, haksız rekabeti önlemek hedefiyle hayata geçen yönetmeliğin problemsiz uygulanması ismine titiz bir çalışma yürüten Büyükşehir gruplarına teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ