Kuru cildi olanlar dikkat! Bu uygulamayı kesinlikle yapın

Cilt bakımı günlük hayatta maruz kaldığımız gerilim, yaşlanma belirtileri, hava kirliliği üzere etkenlere karşı cildimizi korumak ve gençleştirmek ismine kıymetli bir uygulama. Pekala cilt bakımının incelikleri neler?

  • 12 Şubat 2024
  • 25 kez görüntülendi.
Kuru cildi olanlar dikkat! Bu uygulamayı kesinlikle yapın

Esmanur GÜLBAHAR / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Cilt bakımı bilhassa bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir bakım uygulaması. Cildini daha sağlıklı, daha pürüzsüz, daha parlak hale getirmek ve daha genç görünmek isteyenler soluğu cilt bakım ve hoşluk merkezlerinde alıyorlar. Pekala cilt bakımının incelikleri neler? Cilt bakımı kaç etaptan oluşur?

Güzellik Merkezi Yöneticisi Ayşe Karahan Altunel cilt bakımının kaç basamaktan oluştuğunu, cilt bakımın cilt tiplerine uygunluğunu, ne kadar aralıklarla yapılması gerektiğini Herkes Duysun grubuna açıkladı.

CİLT BAKIMI KAÇ EVREDEN OLUŞUYOR?

Cilt bakımının toplam 12 etaptan oluştuğunu lisana getiren Güzellik Merkezi Yöneticisi Ayşe Karahan Altunel, “İlki cilt tahlili yapmak, cilt tahlilini yaptıktan sonra cildinizi temizliyoruz akabinde peeling yapıyoruz. Peeling sonrası cilt tipine nazaran 10-15 dakika olmak üzere buharda bekleme sürecimiz var. Buharda bekleme sürecinde gözeneklerin açılmasını sağlıyoruz. Sonra komedonlarla ya da hydrafacial makinesindeki başlıklardan biriyle temizleme sürecini gerçekleştiriyoruz. Bu da cilt tipine nazaran değişiklik gösteriyor. Temizleme sürecinden sonra tonikleme sürecimiz var, açtığımız ve temizlediğimiz gözeneklerin kapanması için tonikleme sürecini yapıyoruz.” dedi.

HASSAS, KURU YA DA YAĞLI CİLTLER CİLT BAKIMI YAPTIRABİLİR Mİ?

Hassas ciltli şahısların de cilt bakımı yaptırabileceğini belirten Altunel, hoşluk merkezlerinde kullanılan eserlerin, kişinin cilt tipine nazaran belirlenip uygulandığını ve hassas, kuru ya da yağlı ciltlere de başka farklı eserlerle, farklı protokollerle hizmet verdiklerini söyledi.

Altunel ayrıyeten, cilt bakımının minimum olarak ayda bir kez yapılmasını tavsiye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ