Lider Ergün’den TUTSO’ya Ziyaret

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Lider Adayı Yunus Oğan ile birlikte Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarette Turgutlu’ya 690 milyon liralık yatırım kazandırdıklarını belirten Lider Ergün, yeni periyotta de Turgutlu için değerli projeler hazırladıklarını söyledi. Lider Cengiz Ergün’ün 17 ilçeye büyük hizmetler yaptığını belirten TUTSO İdare Heyeti Lideri Faruk Aydın, Lider Ergün’e dayanak verdi ve mahallî seçimlerde muvaffakiyetler diledi.

  • 12 Şubat 2024
  • 17 kez görüntülendi.
Lider Ergün’den TUTSO’ya Ziyaret

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cengiz Ergün, Turgutlu’da Oda Liderleri ile bir ortaya geldi. Lider Cengiz Ergün’e ilçe programında Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Lider Adayı Yunus Oğan, MHP Vilayet Lideri Cüneyt Tosuner, İdeal Ocakları Vilayet Lideri Emirhan Sallıtepe, 22. Devir AK Parti Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, AK Parti İlçe Lideri Serkan Baş, MHP İlçe Lideri Halil Konuş ile AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları eşlik etti. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası İdare Konseyi Lideri Faruk Aydın tarafından çiçekle karşılanan Lider Cengiz Ergün daha sonra oda liderleri ile bir ortaya geldi.

TUTSO’DAN LİDER ERGÜN’E TAM DAYANAK

Ziyarette konuşan TUTSO İdare Heyeti Lideri Faruk Aydın, “Sayın Cengiz Ergün’ü burada ağırlamaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde mahallî seçimler var. Bu seçimlerde bizim Turgutlu da meclisimizden çıkan Yunus Oğan sevdiğimiz bir kardeşimiz. Büyükşehir Belediye Liderimiz da çok büyük hizmetler yaptı. Onun sayesinde köylerimiz çok hoş bir hal aldı. Çok teşekkür ediyorum. Çok büyük hizmet etti. 17 ilçeye hizmet etmek kolay değil. Bunu yaparken hiçbir şey beklemeksizin Manisa’ya yakışır bir Belediye Başkanlığı yaptı. Bizleri ziyaret etmesinden ötürü kendisine çok teşekkür ediyorum. Yaptığı hizmetleri gördük. Denenmiş bir insan varken denenmeyenle olmaz. Ben kendisini seviyorum” dedi.

22. PERİYOT MİLLETVEKİLİ TURGUT’TAN TEŞEKKÜR

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Lider Adayı Yunus Oğan ve beraberindeki heyetin TUTSO ziyaretinde konuşan 22. Periyot AK Parti Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, itibar caddelerinin üretimi, altyapı yatırımları, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı ve hayata geçirilen öteki hizmetler için Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

“ALTGEÇİDİ DÜZGÜN Kİ YAPMIŞIZ”

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün de ziyarette yaptığı konuşmada, “Turgutlu’da siz pahalı oda liderlerimizle bir ortaya gelmekten memnunluk duyuyorum. 2009’da başlayan Manisa Belediye Başkanlığı sürecinin akabinde 2014 ve 2019’da Manisa halkı yaptığımız hizmetlerin karşılığını verdi. Bizler de bunların karşılığı olarak çalışmalarımızı yapma çabasında olduk. Turgutlu’muza da oldukça hizmet ettik. Her ne kadar son periyotta Kovid ve sarsıntı nedeniyle altyapı masraflarında bütçe kısıtlamaları olsa da, biz Büyükşehir olarak 40’a yaklaşan daire başkanlıklarımızın hizmetleriyle vatandaşımıza dokunmaya çalıştık. Her gün ölümlü kazaların olduğu devasa bir alt geçit ilçeye kazandırdık. Her keresinde buradan geçerken yeterli ki yapmışız diyorum” dedi.

“GELECEK EVLATLARIMIZIN”

Manisa’nın en büyük meselelerinden bir adedinin geçmiş yıllarda çöp olduğunu kaydeden Lider Ergün, “Her sene ulusal televizyonlarda bu yangınların yer aldığını unutmamak lazım. 17 ilçemize kazandırdığımız aktarma istasyonları ve trenle nakliyatı hayata geçirdik. Muazzam bir tesisi vilayetimizi kazandırdık. Ayrıyeten biyogaz tesisi ile de çöplerin yakılmasıyla hem belediye bütçesine hem de ülkemize katma paha kazandırıyoruz. Bunu hayata geçirmenin memnunluğu içindeyiz. Gelecek evlatlarımızın. Onlara daha güzel bir gelecek bırakmak için, benim de üzerine ağırlaşarak gittiğim atıksu arıtma tesisleri var. Gediz Ovasının kirlenmesinin önüne geçecek arıtma tesislerini hayata geçirdik. Vazifeye geldiğimizde 13 arıtma tesisi vardı ve birkaç tanesi çalışıyordu. Bugün arıtma tesislerinin sayısını 20’ye çıkardık. Çocuklarımıza emanet edeceğimiz daha yaşanılabilir Manisa’yı bırakmanın çabasında olduk. Bugün bütün tesislerimiz eksiksiz çalışıyor. Bunlardan bir tanesi de Turgutlu’da” tabirlerini kullandı.

“ASFALT VE ALTYAPI YATIRIMLARI İLE ZİRAÎ DESTEKLEMELERİ ANLATTI”

Konuşmasında vilayet genelindeki asfalt ve altyapı çalışmalarına da da değinen Lider Ergün, “Bugüne kadar 265 mahallemizin bütün altyapılarını yaptık. Üstyapılarını da çamurdan kurtarma noktasında büyük yatırımlar yaptık. Ayrıyeten şu ana kadar 6 bin 600 kilometrelik de asfalt çalışmalarımız oldu. 1088 mahallenin en ücra noktasına kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok şükür 1350’ye yaklaşan su deposu yenilemesi yapıldı. Ziraî desteklemeler noktasında geçtiğimiz yıl 150 milyonu aşan takviyelerimiz oldu. Rabbim utandırmasın” diye konuştu.

“SİYASİ OLARAK BAKMADIK, HİZMET ÜRETTİK”

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak çoğunluğu Büyükşehir’in birinci devrinde düzenlemeleri tamamlanan itibar caddeleri, pazaryeri ve otopark proje alanlarını Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın’ın talebiyle ilçe belediyesine tahsis ettiklerini ve bu tahsisin akabinde belediye liderinin Turgutlu’nun malını Turgutlu’ya kazandırdık formunda siyasi açıklamalar yaptığını belirten Lider Ergün, “Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın’ın açıklamalarını duyuyoruz. Yaptığımız hizmetler noktasında kimi telaffuzları oluyor. Biz de gülüyoruz, geçiyoruz. Turgutlu’nun ana arterlerindeki bütün caddelerin evvel yağmur suyu çizgileri ve itibar cadde düzenlemelerini geçen periyot tamamlamıştık. Bu devirde hastaneye giden Fırat Çakıroğlu, Eski Manisa Yolu üzere kimi caddelerimizde bu çalışmaları yapmıştık. Bu caddeleri Turgutlu Belediye Lideri Çetin beyefendi geldi, bana verir misin dedi. Hay hay dedik. Biz siyasi olarak bakmadık olaya. Turgutlu’da yaşayan insanlara hizmetini verecekse ön yargılı olmadan bütün ana arterleri, yaptığımız caddeleri kendisine verdik. Gerisinden pazaryeri ve otoparkı talep etti. Onu da verdik. Fakat gerisinden telaffuzları beni üzdü. Bunlar Turgutlu halkının malıydı, Turgutlu’ya kazandırdık diyor. Biz öbür bir memlekette mi yaşıyoruz. Bu hizmetleri biz Büyükşehir olarak bu ilçemize verdiysek, sizlere teslim ettiysek bu sözlere söyleyecek söz bulamıyorum. Yalnızca üzüldüğüm tarafı budur. Irlamaz’ın 3. Bölgesi için yeniden talepte bulundu. O bölgedeki fidanların, ağaçların dikilmesinde, tel çit çevirmesinde bizim dayanaklarımız oldu, onun da emeği oldu. Allah razı olsun. Lakin bakıyorsun gerisinden öteki öbür telaffuzlar oluyor. ‘Biz yaptık, biz hayata geçirdik’ deniyor. Selvilitepe Mahallesi mevzu ediliyor. Altyapı yatırımlarında benim en çok hassasiyet gösterdiğim nokta şu. Bir yere hizmet verirken kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu çizgilerini yapmak, ana branşman ilişkilerini yapmak, sonrasında üstyapısına geçmek. Bu geçen devirde de Turgutlu’da yaptığım çalışmalarda bu türlü oldu, bu devir Selvilitepe’de de bu türlü oldu. Onun için sabırlı olacağız. O bölgede yapılanı vatandaş görüyor. Yüzde 90’lara yaklaştı diyebiliriz. Yeniden Turgutlu’nun en büyük sorunu İstasyonaltı bölgesinde, orada şiddetli yağışları gördük. Orayla ilgili de planlarımızı hazırladık. Büyük menfezlerle İstasyonaltı Mahallesi’nde çalışmalar devam ediyor. Geçmişi unutturmamak lazım derken. Mevcut tünelin Turgutlu battı çıktısını bitirmeden evvel bele kadar gelen suların, ana arterlere inen sel sularını da unutmuş değilim, bunu kardeşlerimiz de görüyorlardır. Geçmiş yıllarda yaşanan bu hadiseler, ana arterlerde, kent içerisinde yaşanmıyor. Bunun hepsi, plan program dahilinde. O yılki bütçe imkanları ile yapıyorsunuz. Yalnızca Turgutlu değil, 17 ilçe 1088 mahallenin hepsine birebir hizmetleri ulaştırmanın uğraş ve uğraşı içerisindeyiz” diye konuştu.

“BÜTÇESİNİ EN YETERLİ KULLANAN BÜYÜKŞEHİRLERDEN BİR TANESİYİZ”

Başkan Ergün, “İlk devirde Turgutlu-Salihli-Kula-Sarıgöl-Alaşehir bu bölge, Ankara güzergahı daha çok yatırım almıştı. İkinci devirde Gölmarmara-Akhisar-Soma İstanbul güzergahı daha çok yatırım aldı. Gölmarmara tıpkı formda bele kadar suydu. Akhisar’da Tahir Ün Caddesi ve öbürleri dize kadar suydu. Sonuç itibariyle yaptığımız yatırımlarla bunların hepsi geçmişte kaldı. Gördes’in ana arterlerinde de bu çalışmalar yapıldı. Şu anda yalnızca Demirci’de 656 milyon liralık altyapı ve arıtma tesisi yatırımı yapılıyor. Yalnızca 750 bin metrekare ilçe merkezinde taş döşemesi var. Buna ek Selendi’de yaklaşık 350 milyon liralık altyapı ve arıtma tesisleri bitme noktasında. Sonuçta bunlar daima hesap, bütçe ve planlama. Bütçe dedik, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesini en yeterli planlayan büyükşehir belediyelerinden bir tanesi. Biraz da benim mevzuya hassasiyetle yaklaşmam, titiz davranmamla, biraz da benim eğitimimle alakalı bir bahis. Her sene Türkiye de ya birinci ya da ikinci olduk. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek Beyefendisi Manisa’da ağırladık. Sağ olsun kendileri, bizleri de ziyaret etti. Kendisine sunum yaptık. Kendisi de şu sözleri kullandı. Bütçesinin yüzde 40’ını yatırıma ayıran bir belediyenin yaptığı işi Sayın Bakanımız muazzam olarak nitelendirdi. Sağ olsun. Sonuçta sayılar konuşuyor. Güzel planlayacaksınız, uygun tasarruf sağlayacaksınız. Daima alırken daha uygununu bulmaya çalışıyoruz. Buradan arttırdıklarımızla her sene asfalt rekorları kırıyoruz. Kendi kurduğumuz gruplarımızla bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bunları vatandaş görüyor. Saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetler var. Yeni devirde de Turgutlu için hedeflediğimiz yatırımlar var. Şu ana kadar Turgutlu’da 690 milyon lira yatırım yaptık. Bugünkü pahası çok daha fazla” diye konuştu. Lider Ergün konuşmasının sonunda Gediz kavşağı ve imar planları ile ilgili de bilgiler aktardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ