Milyon Dolarlık Vurgun Konusunda Yeni Gelişme Var

  • 14 Aralık 2023
  • 59 kez görüntülendi.
Milyon Dolarlık Vurgun Konusunda Yeni Gelişme Var

Fernando Muslera, Arda Turan ve Emre Belözoğlu gibi ünlü isimleri dolandıran Seçil Erzan davasında yeni bir gelişme olduğu ortaya çıktı.

Seçil Erzan davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı. Futbol dünyasında Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Arda Turan gibi ünlü isimleri dolandıran Erzan, “bankacılık zimmeti” ile ilgili suçtan dolayı takipsizlik kararına yaptığı itiraz reddedildi.

Kar getirisi yüksek olan güvenilir fon olduğunu, Fatih Terim gibi ünlü isimlerin bu fona katıldığını söyleyen ve aralarında tanınmış futbolculardan Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da içerisinde olduğu 19 kişiyi ortalama 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira olarak dolandırdığı söylenen Şube Müdürü olarak tanınan Seçil Erzan davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı.

İtirazı Reddedildi

 

Birtakım müştekiler, savcılığın “Bankacılık zimmeti” suçundan dolayı vermiş olduğu takipsizlik kararına itiraz etmişti. Ancak İstanbul 4’üncü Sulh Ceza Hakimliği açıklama yaparak dosyada yer alan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kanun’u ola 162’inci maddesinden bahsetti. Kanun gereği yazılı başvuruya yer verilmediğine, yazı karşısında muhakeme koşullarının gerçekleşmediği ve itiraz sebeplerinin de olmadığını vurguladı. Mahkemece yapılan açıklamada yapılan itirazın reddi kararı verildi ve dosya üstünde yapılan inceleme sonucu doğrultusunda kanun yolunun kapalı olması üzerine karar verildiği belirlendi.

Müştekilerin Avukatları İtiraz Etmiş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kapsamında Seçil Erzan’ın da içerisinde bulunduğu 11 şüpheli için “bankacılık zimmeti” suçundan dolayı BDDK yazılı başvurunun olmadığı yönünde hükme göre verilen ve belirlenen takipsizlik kararı doğrultusunda 13 müşteki, avukatları tarafından duruma itiraz etmişti.

Müştekiler Bülent Çeviker, Burhan Taşpolat, Emre Belözoğlu, Emrah Çolak, Emre Çolak, Musa Mert Çetin, Evrim Pınar Güzel, Nestor Fernando Muslera, Uğur Gözaçan, Selçuk İnan, Volkan Bahçekapılı, İsmail İbrahim Çağlar ve İbrahim Kocabaldır’ın avukatları, İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulunarak takipsizlik kararı ile ilgili bu kararın kaldırılmasını istemişti. Talep üzerine olayla ilgili soruşturma savcılığı ise Seçil Erzan takipsizlik kararı ve 12 klasörden meydana gelen dosya’yı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ