Okul Sporları karşılaşmaları İzmir’de başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın faaliyet programında yer alan ‘Okul Sporları Voleybol Küçükler Kız-Erkek Küme Müsabakaları’ İzmir’de başladı.

  • 13 Şubat 2024
  • 15 kez görüntülendi.
Okul Sporları karşılaşmaları İzmir’de başladı

İZMİR (İGFA) – Halkapınar Spor Salonunda gerçekleştirilen karşılaşmaların açılış seremonisine; İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İzmir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici,Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Alsaç, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim MüdürYardımcısı İlker Erarslan, vücut eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde merasimde konuşma yapan İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “İlimizdeki tüm gençleri spora teşvik etmek, onları belirli spor branşlarına yönlendirmek, eğitimciler olarak hepimizin vazifesi. Gençlerimizi spora yönlendirerekonları berbat alışkanlıklardan uzak tutmanın yanı sıra kendilerini yetiştirip ulusal ve memleketler arası platformda ülkemize yarar sağlamalarına vesile oluruz. Fizyolojik ve ruhsal sağlamlığa sahip, kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmayı amaçladığımız böylesi sportif müsabakalar,sporcunun gayret azmini vedayanışma ruhunu açığa çıkarırken birebir vakitte yeni dostluklar edinmeyi de öğretiyor. Bizim için en büyük gurur, sportmenlerin yüzündeki memnunluğu görmek ve birebir heyecanı onlarla birlikte yaşamaktır.” diye konuştu.

Tüm antrenör ve atletlere karşılaşmalarda muvaffakiyetler dileyen Yahşi, konuk öğrencilerin İzmir’den hoş anılarla ayrılması temennisinde bulundu.Konuşmaların sona ermesiyle sportmenlerin heyecan ve dostluk dolu uğraşı başladı. Voleybol Küçük Erkekler karşılaşmaları 8 vilayetten 8 okul, Voleybol Küçük Kızlar karşılaşmaları 9 vilayetten 12 okul olmak üzere toplam200 sportmen ile 40 yönetimci ve antrenörün iştirakiyle gerçekleştiriliyor.

13 Şubat’ta başlayan İzmir’in konut sahipliği yaptığı 2023-2024 Yılı Okul Sporları Voleybol Küçükler Kız–Erkek Küme Karşılaşmaları, 16 Şubat’ta sona erecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ