Onur Duruk, CHP’den istifa etti

CHP Konyaaltı evvelki periyot ilçe lideri ve Konyaaltı Belediye Lider aday adayı Onur Duruk partisinden istifa etti.

  • 13 Şubat 2024
  • 10 kez görüntülendi.
Onur Duruk, CHP’den istifa etti

ANTALYA (İGFA) – CHP Konyaaltı evvelki periyot ilçe lideri ve Konyaaltı Belediye Lider aday adayı Onur Duruk, Cumhuriyet Halk Partisi’den istifa ettiğini bildirdi.

Onur Duruk yazılı açıklamasında şu tabirleri kullandı:

“En çok kıymet verdiğin üç şey nedir?” diye sorduklarında daima yanıtım Atatürk, CHP ve Fenerbahçe olurdu.

Köy enstitüsü mezunu öğretmen bir babanın oğlu olarak; 2’nci sınıftan itibaren Cumhuriyet Gazetesi okutularak yetiştirildim. 30 yıldır CHP’nin içindeyim çocukluğumu, gençliğimi verdim. Aileme çocuklarıma vakit ayıramazken bu partinin üzerime yüklediği tüm sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalıştım.

Bu ülkeyi, Cumhuriyeti, Türk toplumunu bu günlere getiren bu zihniyeti bizlere aşılayan insanlara karşı misyonumuz olduğunu, daima borcumuz olduğunu düşünerek yaşamaya çalıştım.

Ancak, bugün itibariyle bir yol ayrımında olduğumu ve çok sıkıntı bir kararın eşiğinde olduğumu bildirmek istiyorum. Zira bu parti; ne yazik ki Artık Atatürk’ün bize emanet ettiği CHP değil!

Partinin bugün getirildiği nokta”Türkiye Cumhuriyeti pirler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün tersine Türkiye’de yaratılan kutuplaşmanın,etnik mezhepçiliğin bir tarafı haline getirildi.

Parti içinde bilhassa son 10 yılda “Misak-ı Ulusal bir bütündür ve asla ayrılamaz.” diyen vatanperver insanların ötekileştirildiği, vatan severlerin partiden atıldığı, ayrılmaya zorlandığı bir tasfiye sistemi oluşturuldu.

Mustafa Kemal ATATÜRK; İstanbul’u Samsun’a giderken terk etti, Ankara’dan İstanbul’u kurtardı. Ben de işgal altında olan Atatürk’ün emaneti CHP’yi, çocukluğum ve gençliğimin geçtiği Konyaaltı’nı işgalden kurtarmak için Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum.

Konyaaltı halkı, gençlerimiz, bayanlarımız, Atatürkçü ve Cumhuriyet sevdalısı hemşerilerim hiç telaş etmesin, her şeye tekrar başlıyoruz. Birebir şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Bu memleket bizim!

Kibirsiz, saf,hesap verebilen, laik, demokratik bir anlayışı birlikte inşa edeceğiz. Tıpkı 38 yaşındaki Mustafa Kemal ATATÜRK üzere…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ