ÖZBELSAN işçisine rekor artırım

Sivas Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası ortasında Özbelsan çalışanlarını kapsayan toplu iş kontratı imzalandı. Mukaveleyle en düşük emekçi maaşı 2 artışla 33 bin TL’ye yükseldi.

  • 13 Şubat 2024
  • 13 kez görüntülendi.
ÖZBELSAN işçisine rekor artırım

SİVAS (İGFA) – İmza merasimine Belediye Lideri Hilmi Alım, Hizmet-İş Sendikası Genel Lider Vekili Halil Özdemir, Sivas Şube Lideri Nihat Şimşek ve kurum yöneticileri ile çok sayıda belediye çalışanı iştirak sağladı.

Törende konuşan Hizmet İş Sendikası Genel Lider Vekili Halil Özdemir, “Bütün Türkiye’de çalışan personeller gözüküyor, lakin belediye emekçileri gözükmüyor. Bizi bir tek gören Belediye Liderimiz Hilmi Bilgin… Önümüzde de seçimler var, biz de liderimizi var gücümüzle destekleyeceğiz. Merhametli bir lider, her şeyden değerlisi 5 yıldır bütün maaşımızı gününde aldık, ikramiyelerimizi, toplumsal haklarımızı gününde aldık. Birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe çalıştık. Bunun da mimarı Belediye Öbürümüz Hilmi Bilgin’dir…” dedi.

Göreve geldikleri 2019 yılından bu yana emekçilerin özlük haklarında önemli iyileştirmeler yaptıklarını kaydeden Alım ise “Bizler kentimize hizmet ederken size güvenerek hizmet ediyoruz. Bu kent pak olacak diyoruz, paklık ünitemize güveniyoruz. Bu kentin parkları, bahçesi inançlı olacak diyoruz, park bahçe ünitemize güveniyoruz. Bu kentin idari üniteleri vatandaşla irtibat kuracak diyoruz, idari ünitelerde çalışan kardeşlerimize güveniyoruz. Altyapı sorunu olmayacak diyoruz, altyapıda çalışan kardeşlerimize güveniyoruz. Hasebiyle biz millete yüzü ak, anlı açık çıkıyorsak size güvendiğimizden ve sizin de o itimadı boşa çıkarmadığınız içindir. Biz de bunun altında kalmamak ismine size daha uygun, daha müreffeh, daha refah içerinde bir hayat yaşatmak ismine imkânları en üst düzeye çıkararak maaşları, özlük haklarını ve toplumsal hakları daha da düzgünleştirmek ismine çalıştık, çalışıyoruz. Özbelsan çalışanımızın taban maaşlarını yüzde 122’lik rekor bir artışla en düşük net 33 bin liraya yükseltiyoruz. Yıllık ikramiyeleri de 30 yevmiyeden 40’a çıkarıyoruz, güzel uğurlu olsun.” halinde konuştu.

Konuşmaların akabinde belediye ve sendika yetkileri tarafından toplu iş mukavelesi imzalandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ