Güncel Haber

Songül Akbaş 4 çocuk annesiydi

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki bir apartmanın ikinci katında yaşayan Songül Akbaş, 2 gün önce hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eşi Zeynel Abidin Akbaş, tarafından tab-anc-ayla vur-uldu. 4’ü erkek, 2 kız olmak üzere 6 çocuğu bulunan çiftin evinden gelen si-lah seslerini duyanlar, durumu polise haber verdi. İtfaiyenin yardımıyla eve giren ekipler, Akbaş’ı mutfakta ba-şın-dan vuru-larak yaralanmış halde buldu. Olay anında evin balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın önünde ilk müdahalesi yapıldı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından anne Songül Akbaş ve kızı Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Anne Akbaş, buradaki tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye alındı.

Olayın ardından bölgeden koşarak kaçmaya çalışan Zeynel Abidin Akbaş, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Akbaş’nın cen-azesi ise dün Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine teslim edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, gözyaşlarıyla aile mezarlığında toprağa verildi.
“DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER”
Çimen Mahallesi’nde yaşayan ve inşaat işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır işkence yaşadığını belirten Görer, “Ablam, bu ca-ninin işke-nceleri ile yaşadı. Defalarca mahkemelere düştüler ama aile büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diye barıştırdı. Biz böylesine bir ca-nilik yapacağını bilemedik. Ablam yine bu caninin işkenceleri sonucu daha önce 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur” dedi.
“BU C-ANİ BENİ Ö-LDÜRE-CEK DEMİŞTİ”
Abdullah Görer, son 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını da belirterek, “Ablam bize dedi ki, bu insan beni ö-ldüre-cek. Bu yaşadığı i-şk-ence karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Bir süre sonra evine dönünce c-ani kocası olaydan önce takibe almış. Ablam bakkaldan alışveriş yaptıktan sonra takip edip peşinden eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp içeri girince ablamın k-afas-ına defalarca a-teş etmiş” diye konuştu.
“YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI”

Olay esnasında evin balkonundan atlayan kaçmaya çalışan ve bu sırada ağır yaralandığı için Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni M.A. ile ilgili de bilgi veren Görer, şunları kaydetti:
“Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Eğer yeğenim kaçmasa onu da ö-ldürec-ekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin birçok yerinde kırık var ve hayati tehlikesi devam ediyor. Son 1 aydır devlet buna bir ay uzaklaştırma vermesine rağmen bu cani gelip ablamı evinde ka-tletti. Ablamla en son 15 gün önce görüştüm ve bana bu cani beni ö-ldüre-cek demişti. Biz bu caninin en büyük cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu kadın ci-na-yetleri asla bitmez. Bugün akrabalarımızla birlikte cen-azemizi alıp köyümüze getirip aile mezarlığına defnettik..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ