Türkiye’ye ‘105 milyon sığınmacı gelecek’ argümanları reddedildi

Kimi toplumsal medya hesaplarından paylaşılan, “Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ‘ülkemize 105 milyon sığınmacının geleceğini’ söyledi” tezinin yanlışsız olmadığına ait açıklama Bağlantı Başkanlığı’ndan geldi.

  • 12 Şubat 2024
  • 15 kez görüntülendi.
Türkiye’ye ‘105 milyon sığınmacı gelecek’ argümanları reddedildi

ANKARA (İGFA) – Bağlantı Başkanlığı, “Ülkemize 105 milyon sığınmacının geleceği” argümanına ait açıklamada bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın, “Türkiye’nin 2050 yılındaki nüfusu 105 milyon, gelecek bir o kadar konuğumuzu de düşünürsek 210 milyon. Bu nüfusun besin ve muhtaçlığını karşılamamız gerekecek.” halindeki açıklamasının manipüle edildiği tespit edildiğinin altı çizildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, besin politikalarımızı belirlerken her yıl ülkemizi ziyaret eden turistleri de göz önünde bulundurduğuna dikkati çeken İrtibat Başkanlığı, “Bakan Yumaklı da açıklamasında, hem vatandaşlarımızın hem ülkemizi ziyaret eden turistlerin besin muhtaçlığının karşılandığını, gelecekte de bu gereksinimi problemsiz karşılamak için çalışmaların sürdürüldüğünü sayılarla tabir etmiştir. Bakan Yumaklı’nın açıklamasındaki “misafir” sözü ülkemizi ziyaret eden turistlere yönelik olup “sığınmacı” olarak yorumlanması büsbütün manipülasyondur” sözlerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ