Yontar, zelzele bölgesinin meselelerini TBMM’ye taşıdı

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, 6 Şubat sarsıntısının yıldönümünde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile sarsıntı bölgesine giden heyette yer almıştı.

  • 13 Şubat 2024
  • 17 kez görüntülendi.
Yontar, zelzele bölgesinin meselelerini TBMM’ye taşıdı

ERDOĞAN DEMİR / ANKARA (İGFA) –CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, sarsıntı bölgesi ziyaretinin akabinde bölgede yaşananları TBMM’ye taşıdı. Yontar şunları söyledi:

Depremin birinci yıl dönümünde Kahramanmaraş’taydım; her yer yıkım, her yer acı, her yer anı. Orman yangınlarında “Öyle hoş meskenler yapacağız ki meskeni eski olanlar ‘Keşke benim de konutum yansaydı.’ diyecekler.” diyen AK Partili Belediye Lideri vardı. Dün de “Evlerini teslim alanların ölüsü yoksa ‘Yıkıldığı uygun olmuş, mis üzere villa verdiniz.’ diyorlar.” diyen bir Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız oldu. Arlanmadan bunların söylenmesine pes diyorum. Cumhurbaşkanı çıkıyor “Oy vermezseniz hizmet alamazsınız.” diyor. Hâlbuki depremzede “Çocuğum, eşim, annem kayıp.” diyor, Aile Bakanı “Kayıp vatandaş yok.” diyor. Zelzele bölgelerine kurtarma grubunun üç gün neden gelmediğini, Askerin neden kışladan çıkarılmadığını, İnsanların neden enkaz altında bırakıldığını net bir formda herkes anlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ